Inwestycje Tabor Wydarzenia

Ukrzaliznytsia kupi 80 nowych pociągów. Do przetargu zaprosiła producenta z Polski

Ukrzaliznytsia rozpoczyna największą w historii niepodległej Ukrainy odnowę floty pociągów podmiejskich i regionalnych. Przewoźnik ogłosił właśnie przetarg na zakup 80 nowych pojazdów.

Ukrzaliznytsia kupi 80 nowych pociągów. Do przetargu zaprosiła producenta z Polski

W planach inwestycyjnych jest zakup 60 pociągów dla transportu podmiejskiego oraz 20 składów na trasy regionalne. Łączna wartość zamówienia to ponad 31,4 mld UAH.

Jak informują Koleje Ukraińskie, 60 składów zaangażowanych zostanie w projekt City Express, kolejnych 20 – w realizację połączeń na istniejących i nowych trasach regionalnych.

Do przetargu zaproszono czołowych światowych producentów – zapytania ofertowe wysłano do firm Siemens, Stadler, Alstom, Pesa Bydgoszcz, Skoda i Zakładu Budowy Wagonów Kryukivka.

Chęć udziału w przetargu zgłosić można do 1 listopada. Uwagi i wyjaśnienia od potencjalnych uczestników będą przyjmowane do 20 października.

– W razie potrzeby firma będzie kalibrować wymagania handlowe i techniczne tak, aby ogłaszany przetarg był konkurencyjny, a jego wymagania optymalne i zapewniające wysokiej jakości odnowę taboru w szybkim tempie – informują przedstawiciele UZ. – Współpraca ze zwycięzcą przetargu przewidziana jest na 5 lat, więc dostawy pociągów strony planują do 2026 roku.