global Inwestycje Tabor

Ukrzaliznytsia planuje zakupić nowe wagony i odnowić tabor

Ukrzaliznytsia ogłosiła przetarg na zakup nowych wagonów i odnowienie taboru pasażerskiego. Pierwsze nowe składy powinny dotrzeć na Ukrainę jeszcze w tym roku.

Na inwestycje przeznaczono 4 mld hrywien w tym 3 mld hrywien zarezerwowano na modernizację taboru pasażerskiego. Ukrzaliznytsia ogłosiła zamiar zawarcia umowy z firmą CSF, która pomyślnie przeszła wszystkie procedury kwalifikacyjne. Uczestnicy przetargu mają teraz 10 dni na odwołanie.

W sumie Koleje Ukraińskie planują nabyć 100 nowych wagonów osobowych. Pierwsza partia pojazdów dostarczona zostanie w 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, reszta – maksymalnie w ciągu 12 miesięcy, czyli przed rozpoczęciem wakacji w 2022 r.

W lutym UZ ogłosiła przetarg na zakup 100 wagonów. Do udziału w nim zaprosiła 6 czołowych producentów taboru kolejowego z całego świata. Tylko jeden z nich spełnił wymagania techniczne. W związku z tym postępowanie przetargowe zostało odwołane. Przewoźnik znalazł jednak inne rozwiązanie i może przystąpić do inwestycji w drodze negocjacji.

Dodaj komentarz