Konflikt w Ukrainie Pasażer

Ukrzaliznytsia uruchamia połączenie Lwów – Warszawa

Ukrzaliznytsia uruchomi połączenie kolejowe Lwów – Warszawa przez Rawę Ruską. W niedzielę 15 października, po raz pierwszy od 18 lat, między miastami kursować będą pociągi.

Ukrzaliznytsia uruchamia połączenie kolejowe z Lwowa do Warszawy przez Rawę Ruską (fot. UZ)
Ukrzaliznytsia uruchamia połączenie kolejowe z Lwowa do Warszawy przez Rawę Ruską (fot. UZ)

– Nieustannie pracujemy nad rozbudową międzynarodowych kolejowych szlaków pasażerskich, aby Ukraińcy mogli swobodnie podróżować za granicę i wracać do domu – mówi Jewhen Laszczenko, prezes zarządu JSC „Ukrzaliznycja”. – Przygotowanie tego połączenia zajęło nam ponad 6 miesięcy, w szczególności uzgodnienie szczegółów ze stroną polską i otwarcie punktu kontrolnego. Od 15 października dziesięć kolejnych miejscowości na Ukrainie będzie połączonych koleją z Lublinem i Warszawą.

 

Pasażerowie chcący przejechać z Warszawy do Lwowa będą przesiadać się na stacji Rawa Ruska. Czekać tam będzie pociąg o rozstawie szyn 1520 mm.

Projekt realizowany jest we współpracy z SKPL, którego tabor będzie realizował połączenia z Warszawy do Rawy Ruskiej i odwrotnie.

– Wraz z uruchomieniem połączeń, UZ wznowi funkcjonowanie wcześniej nieczynnego kolejowego punktu kontrolnego – informują Koleje Ukraińskie. – Otwiera to nowe możliwości rozwoju połączeń międzynarodowych.

 

Rozkład jazdy i zakup biletów można sprawdzić w aplikacji mobilnej Ukrzaliznycja. Pasażerowie jednym kliknięciem za pomocą wyszukiwarki mogą kupić dwa bilety z wybranego miasta na Ukrainie do Warszawy lub Lublina (oraz w relacji odwrotnej). Bilety można nabyć w chatbotach, na stronie internetowej Ukrzaliznycji, a także w kasach biletowych stacji międzynarodowych.

Dodaj komentarz