global Przewozy towarowe

Ukrzaliznytsia wychodzi z kryzysu? Znamy czerwcowe wyniki przewozowe

Ukrzaliznytsia w pierwszym tygodniu czerwca znacząco zwiększyła pracę przewozową. Wykorzystanie wagonów towarowych wzrosło prawie o 25 proc. w porównaniu z analogicznym okresem przedpandemicznym do 2019 r. oraz o 7,5 proc. w pierwszym tygodniu czerwca 2020 r. Dane zaprezentował p.o. Prezesa Zarządu UZ Iwan Yuryk.

Od 1 do 7 czerwca średnie dzienne obciążenie wagonów wyniosło 712,4 tys. ton – o 8,3 proc. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego oraz o 2,3 proc, więcej niż w analogicznym czasie 2019 r.

Jak podkreśla Yuryk, prognozowany jest dalszy wzrost przewozów, w szczególności ze względu na rozpoczęcie sezonu przewozów zbożowych oraz prace operacyjne mające na celu wzmocnienie segmentu przewozów towarowych.

Ukrzaliznytsia stopniowo odzyskuje swoją pozycję na ukraińskim rynku przewozów towarowych. Kontynuujemy pracę i oczekujemy systematycznego wzrostu natężenia ruchu i wydajności ładunkowej – powiedział Ivan Yuryk.

 

Przypomnijmy, że Ukrzaliznytsia w maju poprawiła wyniki wykorzystania wagonów towarowych o 20,5 proc., a średnie dzienne obciążenie osiągnęło poziom sprzed kryzysu z 2019 roku.

Dodaj komentarz