global Wydarzenia

Ukrzaliznytsia wznawia połączenia ze Słowacją. Kiedy z Polską?

Ukrzaliznytsia wznowiła międzynarodowe połączenia ze Słowacją. Przywrócenie pociągów na trasę jest możliwe dzięki poprawie sytuacji epidemicznej oraz porozumieniu między kolejami ukraińskimi a słowackimi.

– Odtworzenie i rozwój międzynarodowego połączenia kolejowego, w tym przypadku ze Słowacją, jest jednym z priorytetów Ukrzaliznytsi – podkreślał Ivan Yuryk, p.o. Prezesa Zarządu UZ. – Do tej pory przywróciliśmy połączenia kolejowe z Austrią i Węgrami. Wciąż trwają negocjacje związane z powrotem pociągów z Ukrainy do Polski. Mem nadzieję, że wkrótce dojedziemy również do Przemyśla.

 

Na Słowację dojadą dwie pary pociągów relacji Koszyce – Mukaczewo – Koszyce. Wznowione zostanie także połączenie do Czopu. Na trasie składy kursować będą do 11 grudnia br.

W ten sposób mieszkańcy Ukrainy będą mogli łatwo i komfortowo podróżować na Słowację, a stamtąd do innych krajów europejskich.

W połowie kwietnia rząd Ukrainy poparł pomysł wykorzystania środków programu budżetowego na zaprojektowanie i przywrócenie europejskiego toru 1435 mm z Chopu do Użhorodu.

Według Ivana Yuryka przebudowa Eurorail ze stacji Chop do stacji Użhorod znacznie poprawi połączenie kolejowe z krajami europejskimi. Pasażerowie ze Słowacji i Węgier będą mogli dojechać do Użhorodu, a następnie przesiąść się na pociągi szerokotorowe i odwrotnie.

Dodaj komentarz