Przewozy towarowe

Ukrzaliznytsia zbudowała wagon do przewozu zboża przystosowany do europejskich torów

Ukrzaliznytsia zbudowała wagon do przewozu zboża, przystosowany do transportu po torze o rozstawie 1520 mm i Eurotrack 1435 mm. Większość podzespołów i materiałów do jego budowy pochodzi z produkcji ukraińskiej.

– Aby zwiększyć wolumen eksportu, musimy nie tylko rozwijać infrastrukturę graniczną, ale także unowocześniać tabor ilościowo i jakościowo – powiedział Jewhen Laszczenko, prezes zarządu JSC „Ukrzaliznycja”. – Po raz pierwszy w historii Ukrainy w zakładach produkcyjnych Ukrzaliznycji wyprodukowano wagon do przewozu zboża, który jest przystosowany do transportu towarów na terenie Ukrainy i na trasach krajów Unii Europejskiej. Uwzględnia wszystkie wymagania, cechy i wymiary infrastruktury. W dalszej kolejności planujemy wprowadzenie takich wagonów do produkcji seryjnej.

 

Nowy wagon samowyładowczy do zboża model 19-8005-U przeznaczony jest do przewozu zboża oraz innych sypkich ładunków spożywczych.

Konstrukcja wagonu uwzględnia wymagania dotyczące transportu produktów rolnych. Ponadto jego właściwości techniczne zapewniają optymalny stosunek objętości i wagi. Nowy wagon zbożowy spełnia wymagania stawiane infrastrukturze krajów Unii Europejskiej. Pozwala na obniżenie kosztów logistyki i uproszczenie procedury koordynacji międzynarodowego transportu kolejowego.

Referencja: główne parametry techniczne wozu zbożowego 19-8005-U: ładowność 70 ton; objętość 104 metry sześcienne M; rozmiar 02-VM; 5 luków załadunkowych, 6 luków rozładunkowych; prędkość projektowa 120 km/h.

Dodaj komentarz