Raport z Polski Wydarzenia

Uliczna bójka przeniosła się do tramwaju. Jeden ze sprawców miał nóż

Krótko przed godz. 13.00 na jednym z przystanków tramwajowych we Wrocławiu doszło do bójki dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał mieć przy sobie nóż. W trakcie sprzeczki wbiegli do stojącego nieopodal tramwaju.

Fot. ilustracyjne / wroclaw.pl

O zdarzeniu informuje MPK Wrocław, przedstawiając kulisy groźnego zajścia.

Sytuacja miała miejsce na przystanku tramwajowym Dworzec Autobusowy. Mężczyźni uczestniczący w bójce wbiegli do stojącego tam tramwaju linii nr 31.

– Motorniczy natychmiast poinformował naszą Centralę Ruchu o całym zajściu. Dyspozytorzy MPK natomiast bezzwłocznie wezwali na miejsce policję, pogotowie ratunkowe oraz komisję wypadkową naszej spółki i wstrzymali tam ruch tramwajowy – informuje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

 

Dzięki szybkiej reakcji udało się ująć jednego ze sprawców. Wszyscy kierowcy MPK Wrocław poinformowani zostali o zdarzeniu i pouczeni, by zwracali uwagę na drugiego z napastników, który uciekł z miejsca zdarzenia.

– Ze wstępnych ustaleń otrzymaliśmy informację, że nikt nie ucierpiał fizycznie. Poszkodowany pasażerom zaoferowano wsparcie psychologiczne, ale uznali ze nie ma takiej potrzeby. Monitoring tego zdarzenia jest już zabezpieczony. Dziękuję naszemu motorniczemu za szybką reakcję – dodaje prezes MPK Wrocław.

Reklama