Raport z Polski Wydarzenia

Ułożyli na torach znak kolejowy. Czekali na przyjazd pociągu…

Nastoletni chłopcy ułożyli na torach znak kolejowy i czekali na nadjeżdżający pociąg. W porę sytuację zauważyli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy udaremnili bezmyślną zabawę i zapobiegli groźnej sytuacji na torach.

Do zdarzenia doszło 6 kwietnia około godz. 19.10 na szlaku kolejowym Zielona Góra Główna – Nowogród Osiedle. O osobach postronnych znajdujących się na torach poinformował maszynista pociągu PKP Intercity relacji Szczecin Główny – Wrocław Główny.

– Niezwłocznie po otrzymaniu informacji na miejsce zdarzenia został wysłany patrol Straży Ochrony Kolei z Zielonej Góry i ujął trzech 13-letnich chłopców, którzy jak się okazało ułożyli na toku szyn wskaźnik W7 (sygnał baczność) – informują mundurowi. – Wskaźnik został zdjęty z szyn przez patrol SOK. Powiadomiono Komendę Miejska Policji w Zielonej Górze, oraz dyspozytora Zakładu Linii Kolejowych w Zielonej Górze, który na miejsce wysłał drezynę awaryjną celem zabezpieczenia elementu infrastruktury kolejowej .

 

Ujęci nastolatkowie zostali przekazani funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze do dalszych czynności w tej sprawie.

Niezwłoczne przekazanie informacji do SOK przez maszynistę pociągu oraz dyżurną ruchu PKP PLK S.A. pozwoliło na błyskawiczną reakcję funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i udaremnienie bezmyślnych i niebezpiecznych działań prowadzonych przez ujętych nastolatków.

Dodaj komentarz