Aktualności Tramwaje

Umowa podpisana: Tramwaj do Dworca Zachodniego

Warszawa podpisała umowę na budowę trasy tramwajowej do dworca Zachodniego. Inwestycja ma być gotowa już w 2026 roku. Realizacją zajmie się Grupa ZUE.

Zdjęcie. tramwajdowilanowa.pl

Będzie to pierwsza podziemna trasa tramwajowa w stolicy i według szacunków ma obsługiwać ponad 1 mln 200 tys. pasażerów rocznie. 

Nowa trasa swój początek będzie miała na dworcu Warszawa Zachodnia, gdzie podróżni będą mogli korzystać z podziemnego przystanku, który znajdzie się obok wejścia na dworzec i będzie z nim połączony przejściem podziemnym. Stąd tramwaj najpierw pojedzie tunelem o długości 500 metrów, po czym będzie kontynuował trasę do Grójeckiej. Cała długość nowej inwestycji wyniesie 1600 metrów.

Nowa trasa pozwoli dojechać z ul. Grójeckiej do Dworca Zachodniego w 5 minut, natomiast z Metra Politechnika w 15 minut. Projekt tramwajowy to przede wszystkim duże ułatwienie dla mieszkańców Starej Ochoty, Szczęśliwic i Śródmieścia.

W przyszłości wygodniejsze połączenie z dworcem Zachodnim otrzymają również mieszkańcy Woli, Wilanowa i Jelonek. Stanie się to możliwe, gdy powstanie cała magistrala tramwajowa z Woli przez Ochotę, Mokotów do Wilanowa.

Dodaj komentarz