Wydarzenia

USA: Strzelanina w zakładzie VTA

Fala masowych strzelanin uderzyła w branżę kolejową. 26 maja doszło do tragicznej strzelaniny kiedy bandyta otworzył ogień na terenie Santa Clara Valley Transportation Authority,  czyli placówki naprawczej Urzędu Transportu Santa Clara Valley.  W rezultacie śmierć poniosło dziewięć osób. Jest również wielu rannych. Wśród zabitych jest też sprawca zidentyfikowany jako pracownik VTA, Samuel J. Cassidy.

Według wielu źródeł wiadomości, około 6:35 rano czasu pacyficznego, policja San Jose otrzymała wiele wezwań pod numer 911 w sprawie ostrzału na dziedzińcu VTA. Urzędnicy szeryfa potwierdzili, że strzelec, Cassidy, lat 57, zginął. Nie podano jednak motywu zbrodni.

Cassidy był technikiem w warsztacie VTA. Osiem mil od miejsca zdarzenia strażacy walczyli z pożarem domu, który jak się okazało był własnością sprawcy strzelaniny. Sarah Wire, reporterka Los Angeles Times, napisała, że ​​Cassidy „podpalił swój własny dom, a następnie pojechał na spotkanie związku zawodowego Valley Transportation Authority i zaczął strzelać”.

Z akt sądowych wynika, że ​​Cassidy nie miała przeszłości kryminalnej w hrabstwie Santa Clara.

Dodaj komentarz