Aktualności Wydarzenia

UTK: Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego szkoli on-line

27 sierpnia br. odbędzie się szkolenie z ERTMS. Ze względu na epidemię koronawirusa szkolenia nadal organizowane będą zdalnie. Na szkolenie można zapisywać się do 24 sierpnia br. za pośrednictwem strony ABK.

Fot. archiwum UTK / prof. dr hab. inż. Mirosław Siergiejczyk, Prodziekan Wydziału Transportu PW podczas inauguracji Akademii

Szkolenie przeznaczone jest dla osób i firm działających w sektorze kolejowym, w szczególności przedstawicieli przewoźników kolejowych i podmiotów zamawiających pojazdy kolejowe, którzy chcą  rozszerzyć wiedzę o Europejskim Systemie Zarządzania Ruchem Kolejowym. W trakcie szkolenia opisane zostaną podstawowe komponenty systemu i zasady jego działania. Przedstawione będą uregulowania prawne związane z wdrażaniem ERTMS i dostępnym finansowaniem oraz omówione zostaną również perspektywy przyszłych zmian w ERTMS w kontekście rozpoczynających się prac nad nową wersją Technicznej Specyfikacji Interoperacyjności „Sterowanie”.

Na szkolenie można zapisywać się TUTAJ

Na stronie internetowej UTK opublikowane zostaną wkrótce informacje o kolejnych szkoleniach.

W ramach projektu Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego do czerwca 2022 r. przeprowadzone zostaną bezpłatne szkolenia dla minimum 3 tys. przedstawicieli rynku kolejowego. Zajęcia prowadzone będą również poza Warszawą. Uruchomiona zostanie platforma e-learningowa do obsługi szkoleń, na której zamieszczane będą filmy i materiały edukacyjne. Uzupełnieniem platformy będzie aplikacja mobilna. Nowością będą szkolenia „szyte na miarę” dla określonych grup odbiorców. Takie działanie umożliwi precyzyjne zdiagnozowanie i omówienie zagadnień, którymi dany podmiot jest najbardziej zainteresowany. W ramach projektu przeprowadzone będą również szkolenia dla inspektorów UTK wykonujących działania kontrolne – informują przedstawiciele Urzędu Transportu Kolejowego.

 

Celem ABK jest kształtowanie bezpiecznego i konkurencyjnego oraz sprawnie funkcjonującego systemu kolejowego przez wyrównywanie poziomu wiedzy i kompetencji uczestników sektora transportu kolejowego. Akademia będzie również stanowić platformę upowszechniającą i wspomagającą wymianę dobrych praktyk.

Inauguracja ABK odbyła się 24 października 2019 r. W trakcie uroczystości Prezes UTK podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie projektu. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Relacja z tego wydarzenia dostępna jest TUTAJ

Źródło: UTK

Dodaj komentarz