Wydarzenia

UTK kontynuuje działania edukacyjne

Urząd Transportu Kolejowego, w nowym roku szkolnym i na krótko przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego, po raz kolejny inauguruje swoje działania edukacyjne. Kieruje je m.in. do przedstawicieli rynku kolejowego, kierowców oraz dzieci i młodzieży.

Fot. kampania Bezpieczny Przejazd

Nowy semestr prowadzonej przez UTK Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego rusza od października. Bezpłatne szkolenia skierowane są do przedstawicieli branży kolejowej. Celem Akademii jest kształtowanie bezpiecznego i sprawnie funkcjonującego systemu kolejowego poprzez poszerzanie poziomu wiedzy i kompetencji przedstawicieli sektora transportu kolejowego. Urząd na prowadzenie zajęć uzyskał dofinansowanie unijne. Na warsztaty można zapisywać się przez stronę akademia.utk.gov.pl

Z myślą o kandydatach na maszynistów UTK przygotował poradnik – „Jak zostać maszynistą”, a dla już pracujących w tym zawodzie stworzył film przypominający o konieczności dbania o właściwy stan psychofizyczny w trakcie wykonywania obowiązków służbowych.

Szeroko znanym działaniem jest skierowana do najmłodszych „Kampania Kolejowe ABC”. W ramach akcji przeprowadzone zostanie blisko 300 zajęć edukacyjnych dla ok. 12 tys. dzieci z różnych regionów Polski. Najmłodsi będą mieli okazję poznać zasady bezpieczeństwa na kolei np. na przejściach kolejowych czy dworcach. Materiały z sympatycznym bohaterem projektu – nosorożcem Rogatkiem pojawiały się również w telewizji, internecie i kinach. W celu zbudowania szerszego zasięgu akcji przygotowano również aplikację mobilną na systemy iOS i Android. Do połowy września w aplikacji trwa konkurs w którym do wygrania jest wyjazd na zieloną szkołę. Materiały edukacyjne można pobrać ze strona www.kolejoweabc.pl.

Edukacja dotycząca bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych jest potrzebna nie tylko dzieciom. Dlatego dla obecnych i przyszłych kierowców UTK przygotował film edukacyjny „Bezpieczny przejazd”. Materiał jest wykorzystywany w trakcie kursów na prawo jazdy, a na Facebooku obejrzało go już ponad 220 tys. osób.

Wszystkie inicjatywy edukacyjne oraz pozostałe działania z zakresu odpowiedzialności społecznej, które prowadził UTK w 2019 roku zaprezentowane zostały w Raporcie CSR.

Zachęcamy również do głosowania na raport urzędu w konkursie na najlepszy raport społeczny. Głosować można do 14 września na stronie – http://raportyspoleczne.pl/zaglosuj-na-raport/

Dodaj komentarz