Pasażer Wydarzenia

UTK zaprasza do udziału w spotkaniu z cyklu “Dni Pasażera”

Urząd Transportu Kolejowego zapraszają pasażerów kolei do udziału w spotkaniu online w ramach cyklu „Dni Pasażera”. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 28 maja.

„Dzień Pasażera” to kampania informacyjna poświęcona prawom pasażerów kolei prowadzona przez Urząd Transportu Kolejowego od wielu lat. Podczas spotkań podróżni mają okazję uzyskać bezpłatne porady i informacje na temat przysługujących im praw. Z uwagi na ograniczenia epidemiczne w tym roku spotkania będą prowadzone w formie wideokonferencji.

– W ubiegłych latach spotykaliśmy się z pasażerami bezpośrednio na dworcach kolejowych i wyjaśnialiśmy wszystkie wątpliwości związane z podróżą koleją. Mimo obecnej sytuacji epidemicznej chcemy kontynuować rozmowy z podróżnymi. Dlatego zdecydowaliśmy się na realizację „Dni Pasażera” w formie zdalnej. – mówi dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. – Rok 2021 to Europejski Rok Kolei. Chcemy promować kolej jako zrównoważony, innowacyjny i bezpieczny środek transportu. Jestem przekonany, że spotkania w formie zdalnej w ramach cyklu „Dni Pasażera” pomogą bezproblemowo podróżować koleją– dodaje Ignacy Góra.