global Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

UZ zainstalowała na stacji w Charkowie system kontroli bagażu

Ukrzaliznytsia wzmocniła środki bezpieczeństwa na stacji kolejowej w Charkowie. W związku z wprowadzeniem godziny policyjnej w obwodzie charkowskim, UZ zaleca pasażerom rezygnację z podróży pociągami. W Ukrainie trwa 180 dzień. wojny.

Stacja kolejowa w Charkowie (Fot. Cat19y - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45635217)
Stacja kolejowa w Charkowie (Fot. Cat19y – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45635217)

We wtorek 23 sierpnia od godz. 19.00 w obwodzie charkowskim wprowadzona zostanie godzina policyjna. Wszystko w związku z przypadającym w środę 24 sierpnia Dniem Niepodległości Ukrainy. Obostrzenia obowiązywać będą do 25 sierpnia, do godz. 7.00 rano.

Decyzją Zarządu Ukrzaliznytsia, tego dnia wszystkie połączenia regionalne i podmiejskie z Charkowem zostaną odwołane. Transport w regionie zapewnią tylko składy dalekobieżne.

Koleje Ukraińskie, chcąc zapewnić pasażerom bezpieczeństwo, zainstalowały na stacji kolejowej w Charkowie kompleksowy system kontroli bagażu.

Dworzec kolejowy w Charkowie posiada złożony system kontroli bagażu. Obejmuje on dwa stacjonarne wykrywacze metali, dwa introskopy rentgenowskie i telewizyjne oraz ręczne wykrywacze metali – informuje spółka Ukrzaliznytsia.

 

Dbając o bezpieczeństwo w podróży, UZ przeszkoliła pierwszych 50 pracowników z zakresu obsługi defibrylatorów.

Dodaj komentarz