Wydarzenia

VII Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Branży Kolejowej – Begimo Media ponownie na szczycie!

Na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbyła się siódma edycja Mistrzostw Polski Branży Kolejowej w Piłkę Nożną. Do rywalizacji grupowej zgłosiło się 20 zespołów z całej Polski, które rozegrały 48 spotkań. Ostatecznie tytuł obroniła ekipa Begimo Media.

Po wielomiesięcznych przygotowaniach najlepsze drużyny branży kolejowej stawiły się Bydgoszczy, aby rozegrać kolejną edycję turnieju piłkarskiego. Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei po dwuletniej przerwie zagwarantowała uczestnikom typowo piłkarską pogodę, która pozwoliła na rozegranie bardzo ciekawego turnieju. Zakończył się on meczem, który był powtórką finału sprzed roku.

Drużyny rywalizowały w czterech pięciozespołowych grupach, a samo losowanie doprowadziło do powstania „grupy śmierci” (grupa B), co dodało smaku rywalizacji. W grupie A rozstawiony został obrońca tytułu Begimo Media, a do niego dolosowano ekipy Axians, BKT Elektronik, Kolejowych Zakładów Łączności Sp. z o.o. oraz PKP Informatyka. Grupa wzbudzająca najwięcej emocji złożona była z Axtone SA, Newag, Kolrem, Polregio oraz PKP SA. W trzeciej rywalizację podjęły PKP PLK ZLK z Wałbrzycha, PKP Intercity, Koleje Wielkopolskie, Medcom Sp. z o.o. oraz Koleje Dolnośląskie SA. W ostatniej natomiast PUT Graw, Venture Industries Sp. z o.o., FPS Cegielski, DP System Sp. z o.o. oraz Urząd Transportu Kolejowego. Ostatecznie z grup do ćwierćfinałów awansowały – Kolejowe Zakłady Łączności i Begimo Media, Axtone i PKP SA, PKP Intercity i Koleje Wielkopolskie, DP System i Venture Industries.