Aktualności Inwestycje

W Dąbrowie Górniczej powstanie wiadukt kolejowy

Nowa inwestycja poprawi bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i usprawni komunikację w mieście. Prace o wartości 38 mln zł zrealizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z miastem Dąbrowa Górnicza i dzięki wsparciu funduszy unijnych.

Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. / fot. Katarzyna Głowacka / PKP PLK

bezpieczeństwo kierowcom i mieszkańcom Dąbrowy Górniczej zapewni nowy wiadukt kolejowy. Obiekt powstanie dzięki wspólnym pracom PLK i Dąbrowy Górniczej. Pod wiaduktem będzie ulica z chodnikiem i ścieżką rowerową. Nowe rozwiązanie usprawni komunikację drogową w mieście – skróci się czas przejazdu z północnej na południową stronę torów i wyeliminuje oczekiwanie na przejeździe kolejowo-drogowym. wiadukt kolejowy zastąpi przejazd przy ul. Konopnickiej – powstanie tam podziemne przejście pieszo-rowerowe.

– Z myślą o komforcie mieszkańców i pasażerów PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmienią stację Dąbrowa Górnicza. Zależy nam, żeby kolej oferowała dostępne, atrakcyjne i coraz bezpieczniejsze podróże. Przygotowywane Nowe rozwiązania umożliwią m.in. obsługę osób o ograniczonej możliwości poruszania się. inwestycja w Dąbrowie Górniczej, to jedno z kilkudziesięciu bezkolizyjnych skrzyżowań, które zarządca infrastruktury buduje na sieci kolejowej m.in. z wykorzystaniem środków unijnych – powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.