Pasażer

W długi weekend do pociągów PKP Intercity wsiadło ponad 300 tys. pasażerów

W długi czerwcowy weekend (10-14.06) z pociągów PKP Intercity skorzystało ponad 300 tys. osób. Te pięć dni przyniosło o ponad 20 proc. pasażerów więcej niż w dwutygodniowym okresie 3-16 maja 2020 roku.

PKP Intercity sukcesywnie wznawia kursowanie kolejnych pociągów, zarówno tych, które z powodu epidemii były zawieszone, jak i tych, które zostały skrócone i teraz wracają do pełnej relacji. W weekend rozpoczęcia wakacji przewoźnik przywróci i uruchomi kolejne połączenia, między innymi do popularnych turystycznych miejscowości, a 22 czerwca br. na tory wrócą także pierwsze składy międzynarodowe. Dzięki temu 26 czerwca br. dyspozycji pasażerów będzie już ponad 400 pociągów PKP Intercity.

Powrót kolejnych połączeń to odpowiedź przewoźnika na dynamicznie zwiększające się zapotrzebowanie na podróże koleją. Pokazał to ostatni długi weekend. Od środy 10 czerwca do niedzieli 14 czerwca PKP Intercity przewiozło 308 tysięcy pasażerów. Tylko w ciągu tych pięciu dni z usług przewoźnika skorzystało o 53 tysiące pasażerów więcej niż w ciągu 14 dni od 3 maja do 16 maja, kiedy to PKP Intercity rozpoczęło przywracanie zawieszonych wcześniej połączeń. Dla porównania, w niedzielę 3 maja pociągami przewoźnika podróżowało niespełna 20 tysięcy pasażerów, a w niedzielę 14 czerwca już blisko 84 tysiące.