Inwestycje Pasażer

W Iwinach powstaje przystanek kolejowy [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy podwrocławskich Iwin w połowie przyszłego roku skorzystają z powstającego tam nowego przystanku kolejowego. Inwestycja warta jest prawie 9 mln zł. Zadanie realizowane jest ze środków RPO województwa dolnośląskiego.

Fot. PKP PLK

Lokalizacja nowego przystanku Iwiny pozwoli mieszkańcom osiedli z rejonu Jagodna oraz Iwin szybciej i bezpieczniej dotrzeć do centrum Wrocławia lub w kierunku Ziębic, Kłodzka i Międzylesia.

Zgodnie z zapewnieniami wykonawcy, w grudniu zakończą się prace przy pierwszym torze. Przygotowana jest także konstrukcja pierwszego peronu i wykonana część prac ziemnych. Komfort podróży zapewni wyższy peron.

Przystanek będzie miał dwa perony o szerokości, 3,5 m z wyznaczonym pasem bezpieczeństwa. Drogę do pociągów zapewni bezkolizyjne przejście pod torami. Dla podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się będą dwie windy. Zostanie zamontowane oświetlenie. Perony będą wyposażone w wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz gabloty z rozkładami jazdy. W rejonie przystanku zostaną też zamontowane stojaki rowerowe.

Czytaj dalej >