Pasażer

W nocy wstrzymany zostanie kolejowy i lotniczy ruch międzynarodowy. Co warto wiedzieć?

Fot. ŁKA / FB

Wstrzymane pociągi międzynarodowe, połączenia lotnicze, wprowadzone specjalne zasady zwrotu biletów na połączenia transgraniczne – to najważniejsze zmiany, jakie od północy (sobota/niedziela) obowiązywać będą w związku z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa. Przez granicę przejadą tylko pociągi towarowe. Zmiany nie obowiązują połączeń krajowych.

Od niedzieli 15 marca do odwołania wstrzymane jest przemieszczanie pasażerów w transporcie kolejowym wykonywanym z przekroczeniem granicy. Oznacza to wstrzymanie kursowania pasażerskich pociągów międzynarodowych.

– Jeśli w sobotę wybierasz się w podróż zagranicę, sprawdź na stronie przewoźnika, czy pociąg, którym planowałeś podróż będzie kursował. Niektórzy przewoźnicy ze względów operacyjnych zdecydowali się zawiesić niektóre połączenia już w sobotę – informuje na stronie Urzędu Transportu Kolejowego Prezes UTK dr inż. Ignacy Góra.

 

Przewoźnicy, z uwagi na charakter sytuacji, wprowadzają specjalne zasady zwrotu biletów na połączenia międzynarodowe. Szczegóły znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych przewoźników.

Regulacje dotyczące zamknięcia granic zostały wprowadzone rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemiologicznego. Celem działań jest zatrzymanie wzrostu przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Więcej na ten temat koronowirusa i przeciwdziałaniu rozpowszechniania zakażeń przeczytasz na stronie UTK oraz gov.pl/koronawirus.

Adresy stron internetowych przewoźników pasażerskich oraz numery telefoniczne infolinii można znaleźć na stronie UTK po kliknięciu w logo wybranego przewoźnika.

Źródło: UTK

Reklama