Aktualności Pasażer

W PKP Intercity łatwiej i wygodniej kupisz bilet

Z nowych udogodnień w systemie sprzedaży biletów PKP Intercity podróżni korzystają już od 5 sierpnia. Dzięki wprowadzonym zmianom pasażerowie szybciej zwrócą lub wymienią bilety kupione w systemie e-IC. Łatwiej też w aplikacjach mobilnych zakupią miejscówkę do biletów okresowych.

Szybciej, niemal przed odjazdem

Zmiana w regulaminie, która m.in. skraca czasy na zakup, zwrot i wymianę biletów z systemu e-IC weszła w życie 5 sierpnia 2020 roku. Dotychczas obowiązujące 15 min na zakup i zwrot oraz 30 min na wymianę biletu zostały skrócone do 5 min przed odjazdem pociągu (z wyjątkiem sprzedaży niektórych biletów w komunikacji międzynarodowej – wagony sypialne i z miejscami do leżenia; a także zwrotów biletów w komunikacji międzynarodowej). Dzięki temu podróżni w jeszcze bardziej elastyczny sposób będą mogli planować swoje wyjazdy z narodowym przewoźnikiem.

Szczegóły zmian uwzględnione zostały w regulaminie e-IC (elektroniczny system sprzedaży) – TUTAJ

Rezerwacja przez mobilne aplikacje

PKP Intercity ukończyło także prace nad udostępnieniem rezerwacji miejscówek do biletów okresowych w aplikacjach IC Mobile Navigator i SkyCash na przejazdy w pociągach TLK oraz IC. Zmiana ta – również dostępna od 5 sierpnia 2020 roku – jest ułatwieniem przygotowanym szczególnie dla pasażerów korzystających z biletów odcinkowych, a więc dla tych, którzy nie zawsze mają możliwość wcześniejszego precyzyjnego wybrania połączenia.