Aktualności Pasażer

W podróż z Kolejami Dolnośląskimi i rowerem

W sobotę (2 lipca br.) w inauguracyjną trasę z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę ruszyły pierwsze w Polsce wagony rowerowe. Pasażerowie Kolei Dolnośląskich mogą z nich korzystać w wakacyjne weekendy.

Koleje Dolnośląskie

Przewoźnik nie wyklucza, że po wakacyjnym okresie pilotażu, wagony zostaną wykorzystane na dodatkowych trasach, cieszących się dużym zainteresowaniem wśród podróżnych.

Koleje Dolnośląskie wychodzą naprzeciw potrzebom pasażerów i rozważają rozszerzenie szczególnej ofert, o czym powiedział prezes Damian Stawikowski:

Linia z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę w pierwszym tygodniu funkcjonowania spotkała się z zainteresowaniem 15 tysięcy podróżnych. Spora część pasażerów podróżowała w tym kierunku wraz z rowerami, korzystając z możliwości szybkiego dostania się pociągiem do atrakcyjnych dla cyklistów okolic Sobótki. Dolny Śląsk słynie z licznych, urokliwych tras rowerowych, a my chcemy ułatwiać dotarcie do nich. Dlatego po okresie pilotażu na trasie Wrocław-Świdnica będziemy rozważać możliwości uruchomienia kolejnych linii dla wagonów rowerowych.

Jak podróżuje rower?

Obsługa pociągu umożliwia załadunek oraz odbiór rowerów na trzech stacjach: Wrocław Główny, Sobótka Zachodnia oraz Świdnica Przedmieście. Aby móc skorzystać z przewozu jednośladu w specjalnym wagonie, pasażer powinien zgłosić się do obsługi pociągu kwadrans przed planowanym odjazdem. Po okazaniu biletu na przewóz roweru wystarczy przekazać jednoślad pracownikowi drużyny konduktorskiej, który umieszcza go w wagonie o charakterystycznym, żółtym kolorze.