Tramwaje Wydarzenia

W Toruniu stanęły pierwsze biletomaty

Na zintegrowanym węźle przesiadkowym w Toruniu na al. Św. Jana Pawła II stanęły pierwsze w mieście stacjonarne biletomaty. Na każdej z platform zainstalowano jedno urządzenie.

Fot. MZK Toruń

– W urządzeniach można kupić wszystkie rodzaje biletów krótkookresowych MZK, czyli bilety jednoprzejazdowe, tygodniowe, weekendowe, grupowe i czasowe. Na razie nie ma możliwości zakupu karnetów i biletów długookresowych, czyli miesięcznych, kwartalnych i semestralnych – ta opcja będzie możliwa w późniejszym terminie. Płatności można dokonywać  zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej – wyjaśnia dyrektor Działu Projektów Infrastrukturalnych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Jarosław Więckowski.

 

Z urządzeń już korzystają pasażerowie.

– Dobrze, że takie urządzenia się pojawiły. To duże ułatwienie. Ja rzadko korzystam z komunikacji miejskiej, więc nie jestem na co dzień przygotowana do podróży. Zwykle dopiero po drodze na przystanek gorączkowo szukam kiosku, w którym mogę kupić bilet. A ze najczęściej jadę właśnie z tego węzła, teraz nie muszę się martwić, że gdzieś biletów nie będzie – mówi pani Kasia, cytowana przez MZK Toruń, która jako jedna z pierwszych skorzystała z biletomatu.

 

Biletomaty spełniają europejskie standardy dostępności dla osób niepełnosprawnych. Są wyposażone w dotykowy ekran o rozdzielczości 15”, który zapewnia wygodę i komfort użytkowania,a ponadto jest zabezpieczony przed zarysowaniem.

Koszt zakupu biletomatów wraz z montażem to ok. 214,3 tys. zł. Wykonawcą jest Mera Systemy sp. z o.o.

Dodaj komentarz