Inwestycje Wydarzenia

W Warszawie powstaną dwa nowe przystanki kolejowe

Na linii średnicowej w Warszawie, przy rondzie de Gauell’a oraz pomiędzy ul. Solec a Wybrzeżem Kościuszkowskim powstaną dwa nowe przystanki kolejowe. W ramach podpisanej z PKP PLK umowy wykonawca poszerzy także tunel linii średnicowej oraz zbuduje dwie łącznice.

Fot. Martyn Janudła / PKP PLK

Dwa nowe przystanki zwiększą dostęp do kolei i ułatwią komunikację w stolicy. przystanki przewidziano przy rondzie de Gauell’a oraz pomiędzy ulicą Solec a Wybrzeżem Kościuszkowskim. Wykonawca przeanalizuje i zaproponuje najkorzystniejszy wariant budowy nowych obiektów.

–  Modernizacja warszawskiej linii średnicowej to zdecydowanie najważniejsza inwestycja kolejowa w aglomeracji warszawskiej w ciągu ostatnich lat. Cieszę się, że przy tej okazji mogą powstać dodatkowe przystanki, które uwzględnią potrzeby komunikacyjne mieszkańców Warszawy i podróżnych z aglomeracji. Przy odpowiedniej współpracy ze strony miasta linia średnicowa może się stać w przyszłości równie chętnie wykorzystywana przez podróżnych jak warszawskie metro, zmniejszając tym samym obciążenie ruchu w alejach Jerozolimskich – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.