Tramwaje

W weekend tramwaj nie dojedzie do pętli Metro Młociny

W najbliższy weekend 5 i 6 września tramwaje nie będą dojeżdżały do warszawskiej pętli Metro Młociny. Uruchomione zostaną dwie autobusowe linie zastępcze. Utrudnienia związane są z pracami torowymi.

W ramach prac wymienione zostaną rozjazdy, po których składy wjeżdżają na węzeł komunikacyjny. Konieczne jest więc całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego.

W czasie prac zawieszone zostanie kursowanie składów linii 2 i 13. Na Tarchomin dojadą za to wszystkie ruszające ze Służewca tramwaje linii 17. Połowa składów skończy trasę na pętli Tarchomin Kościelny, a połowa na pętli Nowodwory. Tramwaje pozostałych linii, które mają swoje pętle na Młocinach, pojadą zmienionymi trasami:

  • 6: GOCŁAWEK – … – Marymoncka – Zgrupowania AK „Kampinos” – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ,
  • 10: WYŚCIGI – … – Powstańców Śląskich – al. W. Reymonta – W. Broniewskiego – PIASKI,
  • 33: KIELECKA – … – W. Broniewskiego – al. W. Reymonta – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.
  • Pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusów zastępczych linii Z-2 i Z33, które co siedem i pół minuty będą jeździły na trasach:
  • Z-2: METRO MŁOCINY – al. gen. M. Wittek – most M. Skłodowskiej-Curie – al. płk. R. Kuklińskiego – Myśliborska – Światowida – NOWODWORY,
  • Z33: METRO MŁOCINY – T. Nocznickiego – Wólczyńska – al. W. Reymonta – W. Broniewskiego – PARK OLSZYNA

Na pętli Metro Młociny zmieni się również lokalizacja przystanków autobusów linii 203 i 511. Korzystając z wyłączenia ruchu tramwajowego, Zarząd Transportu Miejskiego zajmie się konserwacją zadaszenia pętli.

Tramwajarze zaplanowali drugi etap prac na kolejny weekend, 12-13 września.