Inwestycje

W Wielkopolsce powstaną dwa Innowacyjne Dworce Systemowe [WIZUALIZACJA]

 

W Pobiedziskach Letnisku i Biskupicach Wielkopolskich trwa budowa Innowacyjnych Dworców Systemowych. Pierwsi podróżni skorzystają z nich jeszcze w tym roku. Jak deklaruje wykonawca, obiekty będą niewielkie lecz nowoczesne i proekologiczne.

Prace budowlane ruszyły na początku 2020 r. Na obu inwestycjach są już mocno zaawansowane. Wykonano fundamenty budynków wraz z ich izolacją termiczną oraz przeciwwilgociową, prace konstrukcyjne związane ze wzniesieniem konstrukcji dworców oraz stalowej wiaty. Zakończono prace przy pokryciu dachowym oraz budowę ścianek działowych. Zaawansowane są również roboty związane z wykonaniem przyłączy do budynków. W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z montażem urządzeń oraz roboty wykończeniowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsi podróżni skorzystają z tych nowoczesnych dworców na przełomie lata i jesieni tego roku.

– Na inwestycjach w ramach Programu Inwestycji Dworcowych zyskują nie tylko duże miasta, ale także mniejsze miejscowości. Mamy obowiązek dbać o komfort i bezpieczeństwo podróżnych w każdym zakątku kraju – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

 

O inwestycji mówi także Małgorzata Zielińska, członek zarządu PKP S.A.

Dworce Pobiedziska Letnisko oraz Biskupice Wielkopolskie to kolejne Dworce w województwie wielkopolskim realizowane w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Te dwa obiekty to tzw. Innowacyjne Dworce Systemowe, budowane według autorskiego pomysłu PKP S.A. W założeniu mają być one dworcami dostępnymi dla wszystkich pasażerów, nowoczesnymi, komfortowymi i przyjaznymi środowisku – podkreśla Małgorzata Zielińska.