Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy dla PKP Intercity

Już 12 czerwca wprowadzona zostanie wakacyjna korekta dla kolejowego rozkładu jazdy, związana z wejściem w sezon urlopowy. Jak informuje PKP Intercity, uruchomione zostaną dodatkowe połączenia, dzięki którym pasażerowie łatwiej dojadą do najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych w kraju. Korekta będzie obowiązywała aż do 3 września.

PKP Intercity / Fot. Martyn Janduła
PKP Intercity / Fot. Martyn Janduła

Spore zmiany szykują się w połączeniach między dużymi miastami Polski. W okresie letnim, między Warszawą a Trójmiastem jeździć będzie codziennie aż 27 par pociągów. Ze stolicy ruszy także więcej pociągów w kierunku Kołobrzegu – PKP Intercity wprowadzi łącznie 10 połączeń na tej popularnej trasie. Do Lublina będzie natomiast jeździć 15 par pociągów – dodatkowo czas przejazdu do lub z Warszawy skróci się niemal o godzinę.

Wzmocnienie połączeń zauważalne będzie również na takich liniach, jak PoznańKołobrzeg, gdzie kursować będzie 5 par pociągów. Ponadto, z Wrocławia do Trójmiasta podróże kolejowe powinny skrócić się o prawie 50 minut. Podobnie na trasach PoznańWrocław. Przewoźnik zwraca uwagę także na znaczną poprawę oferty pasażerskiej w południowych regionach Polski. W porównaniu z rozkładem z 2019 roku (sprzed pandemii), w wakacyjnej rozkładówce pojawi się nawet do kilkunastu połączeń więcej – duże wrażenie robi chociażby wzrost kursów na linii Kraków – Górny Śląsk. Tutaj w wakacje oferowano raptem 4 pary pociągów dziennie. W 2022 roku mają to być aż 22 połączenia!

Wakacyjne podróże pociągiem nad morze

Nie da się ukryć, że polskie morze jest wyjątkowo popularnym kierunkiem urlopowym. Z myślą o podróżnych będących miłośnikami błogiego odpoczynku na plażach, PKP Intercity uruchomi w te wakacje nowe połączenia oraz wzmocni dotychczasowe, znajdujące się w ofercie przewozowej.