Raport z Polski Wydarzenia

Wandale zniszczyli pociąg PKP SKM Trójmiasto

Dwóch mężczyzn zniszczyło wnętrze pociągu Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, a następnie jego zewnętrzną stronę. Mimo natychmiastowej interwencji policji, sprawcom udało się zbiec. O sprawie pisze przewoźnik oraz portal nadmorski24.pl.

Fot. PKP SKM Trójmiasto

Incydent miał miejsce w czwartek 25 listopada, w samo południe. Dewastacji dokonało dwóch mężczyzn. Najpierw wewnątrz pojazdu, następnie namalowali graffiti na zewnętrznej stronie pociągu.

Efekt tego bulwersującego zachowania pokazała spółka PKP SKM Trójmiasto na Facebooku.

Szanowni Podróżni

Taki o to “prezent” z okazji Święta Kolejarza otrzymaliśmy – my oraz Wy, nasi Pasażerowie – od pary młodzieńców, którzy najpierw w Gdyni Orłowie zaciągnęli hamulec a potem pobazgrali pociąg. Oczywiście – były zakłócenia w ruchu, pociąg został ściągnięty ze szlaku i wysłany do mycia, trzeba było wysłać kolejną jednostkę. Strata naszego i Waszego czasu i pieniędzy. Wrzucamy tę fotę dlatego, że wciąż zdarzają się” fani graffiti” , którzy twierdzą, że przecież to sprayowanie pociągów jest fajne i w ogóle w czym problem… Monitoring ściągnięty, policja powiadomiona i mamy nadzieję, że Ci wesołkowie dostaną to na co zasłużyli.