Raport z Polski Wydarzenia

Warszawa: Strażnicy Ochrony Kolei uratowali nastolatka

Stał na torowisku w stacji Warszawa Wileńska i planował rzucić się pod nadjeżdżający pociąg. Na pomoc ruszyli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy nastolatka uratowali w ostatniej chwili.

Patrol Straży Ochrony Kolei w trakcie pracy (fot. SOK)
Patrol Straży Ochrony Kolei w trakcie pracy (fot. SOK)

Do zdarzenia doszło 23 stycznia. Dyżurna Komendy Regionalnej SOK otrzymała zgłoszenie o osobie nieuprawnionej przebywającej na torach stacji Warszawa Wileńska. Zachowanie młodej osoby wskazywało na próbę samobójstwa. Patrol Strażników zjawił się na miejscu błyskawicznie.

– Po przybyciu we wskazany rejon, funkcjonariusze SOK natychmiast podjęli interwencję wobec nastolatka przebywającego w torach czynnych – relacjonują mundurowi. – Niedoszłym samobójcą okazał się 16-letni chłopiec. Podczas rozmowy oświadczył mundurowym, że z powodu problemów w domu i szkole, chciał targnąć się na swoje życie, rzucając się pod pociąg.

 

Młody mężczyzna został przekazany do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie. Następnie zaś trafił do Instytutu Psychiatrii i Neurologii, na Oddział Psychiatryczny dla dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz