Raport z Polski Wydarzenia

Wesprzyj operację Natalki. Wylicytuj obraz od PESA Bydgoszcz

PESA Bydgoszcz włącza się w pomoc 11-letniej Natalce Borowskiej. Spółka przekazała na aukcję olejny obraz przedstawiający tramwaj Tramicus na ul. Gdańskiej w Bydgoszczy. Licytacja trwa do 20 czerwca, a zebrane środki zasilą zbiórkę na operację dziewczynki w Paley European Institute.

Dziewczynka cierpi na czterokończynowy niedowład spastyczny, padaczkę lekooporną i zespół rzekomoopuszkowy. Natalka nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, nie mówi, ma problemy z przełykaniem pokarmów. Wymaga 24-godzinnej opieki oraz pomocy ze strony innych osób.

W kwietniu 2019 r. przeszła pierwszą w życiu operację ortopedyczną, mającą na celu uwolnienie jej od bolesnych przykurczy i zatrzymanie procesu wypadania biodra z panewki. Operacja ta niewiele dała, a czas rekonwalescencji nie należał do łatwych. Kilkutygodniowe unieruchomienie w gipsach w pozycji leżącej spowodowało tylko pogłębienie skoliozy, a i tak nie uratowało biodra przed dalszą deformacją. Przed operacją skrzywienie kręgosłupa wynosiło 33 stopnie, po 10 miesiącach – już 84!

Niestety skolioza to olbrzymie zagrożenie dla zdrowia, gdyż powoduje nacisk na organy wewnętrzne (żołądek, płuca, jelita), co ostatecznie może doprowadzić do stanu zagrożenia życia.

Dlatego Natalka potrzebuje pilnej operacji nie tylko bolącego podwichniętego biodra, które uniemożliwia jej normalne funcjonowanie, ale obu bioder, co ma przeciwdziałać rotacyjnemu skrzywieniu miednicy i kręgosłupa. Dopóki oba biodra nie będą prawidłowo ustawione i zabezpieczone nie można zoperować samego kręgosłupa. Operacja bioder jest więc niezbędnym wstępem do operacji kręgosłupa. Czasu pozostało niewiele.

Obraz namalowała 10 lat temu Anna Osińska, a obejrzeć go można w siedzibie firmy Paint Coat by Lankwitzer przy ulicy Towarowej 36 F w Bydgoszczy, w godzinach 7:30 – 15:30.

W aukcji można wziąć udział w grupie licytacyjnej na portalu Facebook.

Zachęcamy też do wpłat i zapoznania się z historią Natalki na stronie – SiePomaga.pl

Dodaj komentarz