Raport z Polski Wydarzenia

Wielka akcja CBŚP. Wśród zatrzymanych kolejarze

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali pracowników kolei, którzy zamieszani są w proceder okradania podróżnych. Łącznie zarzuty przedstawione zostały 14 osobom.

Wielka akcja CBŚP. Wśród zatrzymanych kolejarze
Fot. CBŚP

W skład gangu wchodzi siedmiu kierowników pociągów, trzech konduktorów oraz dwóch pracowników agencji ochrony. To kolejne osoby zatrzymane w śledztwie dot. okradania pasażerów pociągów dalekobieżnych. Sprawę prowadzą policjanci z warszawskiego oddziału CBŚP oraz prokuratorzy Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. W śledztwo zaangażowani byli także funkcjonariusze Wydziału do Spraw Operacyjno-Prewencyjnych i Bezpieczeństwa Komendy Głównej SOK oraz pracownicy przewoźnika dalekobieżnego.

O wcześniejszym zatrzymaniu siedmiu osób pisaliśmy tu:

 

Typowali, rozpijali i okradali. Gang działający w pociągach dalekobieżnych rozbity [ZDJĘCIA + FILM]

 

Zdaniem prokuratury, członkowie gangu współpracowali z załogą pociągu. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariuszom CBŚP udało się namierzyć i zatrzymać kolejnych podejrzanych. Łącznie to 14 osób.

Akcja ogólnopolska

Do zatrzymań doszło na początku marca 2022 r. Akcje miały miejsce na terenie województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, a także mazowieckiego.