Tramwaje Wydarzenia

Wiemy jak będą wyglądały tramwaje dla Jeny [ZDJĘCIA]

15 września 2021 r. została zaprezentowana wizualizacja nowych tramwajów Tramlink 800. Odbiorcą 24 tramwajów, wyprodukowanych przez Stadlera, będzie Jenaer Nahverkehr GmbH.

Wiemy jak będą wyglądały tramwaje dla Jeny [ZDJĘCIA]

Kontrakt poza 24 tramwajami przewiduje także możliwość skorzystania z opcji na kolejne 19 sztuk. Zawarto także umowę ramową na konserwację i dostawę części zamiennych przez okres 24 lat z możliwością przedłużenia na kolejne 8.

Przewoźnik ma otrzymać pojazdy o dwóch różnych długościach – 16 pojazdów siedmioczłonowych o długości 42 metrów (234 miejsca dla pasażerów, w tym 75 siedzące) oraz 8 pięcioczłonowych – 32 metrowych (174 miejsca, z czego 46 siedzące).

Specyfikacja zamówienia zawiera około 500 wymagań technicznych z kilkoma tysiącami indywidualnych wymagań. Prawie wszystkie grupy funkcjonalne posiadają innowacje techniczne lub funkcjonalne w porównaniu z tramwajami, które w momencie wycofywania z eksploatacji miały ponad 25 lat. W procesie przygotowywania oferty dokonano licznych konsultacji branżowych m.in. z motorniczymi i technikami.