Raport z Polski Wydarzenia

Wjechał na tory tuż przed pociągiem. Kierowca nie miał prawa jazdy

Wjechał na przejazd kolejowy w momencie, gdy sygnalizacja świetlna informowała o zbliżającym się pociągu. Jak się okazało, kierowca samochodu osobowego nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia auta.

Fot. SOK

Do zdarzenia doszło 9 lipca na przejeździe kolejowym Łódź Andrzejów, w trakcie akcji „Bezpieczny Piątek”, prowadzonej przez Straż Ochrony Kolei, PKP PLK oraz łódzkimi policjantami.

Patrol SOK zatrzymał mężczyznę kierującego pojazdem marki Seat, który ignorując sygnał świetlny o zbliżającym się pociągu nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowo – drogowym.

– Podczas legitymowania funkcjonariusze SOK zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierującego pojazdem – relacjonują mundurowi. – Po sprawdzeniu w bazie danych przez funkcjonariuszy Policji z  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi okazało się, że legitymowany przez funkcjonariuszy SOK 29-latek ma zatrzymane prawo jazdy z uwagi na popełnione wcześniej wykroczenia.

 

Mężczyzna został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy Policji z Komendy Miejskiej Policji celem dalszego postępowania.

Dodaj komentarz