Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

WKD rozdaje sadzonki drzew. Wiemy, jak je zdobyć!

Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz mieszkańcy Milanówka będą mogli otrzymać sadzonki drzew iglastych oraz liściastych. Akcja „Zielono nam” stołecznego przewoźnika oraz Urzędu Miasta Milanówka prowadzona będzie na peronie przystanku osobowego Milanówek Grudów oraz na terenie UM w czwartek 17 czerwca.

– Warszawska Kolej Dojazdowa jest przewoźnikiem dla którego przyroda, równowaga ekologiczna, otaczający nas krajobraz oraz komfort życia w naszych małych ojczyznach są bardzo ważne – podkreślają przedstawiciele przewoźnika. – Stąd też pomysł na akcję „Zielono nam” i zaangażowanie gmin oraz naszych pasażerów w pomoc w nasadzenich kompensacyjnych po usunięciu drzew na odcinku linii Grodzisk Mazowiecki – Podkowa Leśna na potrzeby budowy drugiego toru. W tym celu WuKaDka podjęła współpracę z gminami na terenie których prowadzona jest inwestycja.

 

Do prowadzonej w tym roku akcji włączyła się gmina Milanówek oraz Grodzisk Mazowiecki. W kolejnych latach inicjatywa realizowana będzie z innymi gminami.

– Gmina Grodzisk Mazowiecki otrzymała od WKD 50 sadzonek drzew lipy, które pojawią się w przestrzeni publicznej – czytamy na stronie WKD.

 

W ramach akcji „Zielono nam” prowadzonej 17 czerwca (czwartek) na peronie przystanku osobowego Milanówek Grudów oraz na terenie Urzędu Miasta w Milanówku zostanie rozdanych łącznie 500 sztuk sadzonek drzew liściastych i iglastych. Sadzonki będą wydawane za okazaniem ważnego biletu okresowego WKD lub skasowanego nie później niż 1 maja 2021 r. biletu jednorazowego WKD.

Akcja trwa w godzinach 11:30-14:00 lub do wyczerpania zapasów. Jedna osoba za okazaniem ww. biletu WKD może otrzymać jedną sadzonkę.

Dodaj komentarz