Aktualności

WKD świętowała 90-lecie

W Otrębusach na terenie „Matecznika Mazowsze” odbyły się uroczystości związane z 90. rocznicą funkcjonowania Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Kolej EKD/WKD została uruchomiona 11 grudnia 1927 r. jako pierwsza w kraju normalnotorowa kolej elektryczna, która powstała od podstaw na terenie II Rzeczpospolitej. Przez wiele lat operatorem i zarazem zarządcą linii była Elektryczna Kolej Dojazdowa. W sierpniu 2008 r. zmieniono natomiast nazwę na Warszawską Kolej Dojazdową.
Uroczystości, które odbyły się w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, zostały objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika. Najważniejszym momentem natomiast było poświęcenie nowego sztandaru dla WKD.
Po tym wydarzeniu głos zabrał Prezes Zarządu WKD Michał Panfil, który zaprezentował rys historyczny, okoliczności powstania i rozwój EKD/WKD. Przedstawił również plany na przyszłość. Uroczystość była ponadto okazją do wręczenia specjalnych podziękowań i wyróżnień za sumienną i efektywną pracę na rzecz WKD.
Wśród zaproszonych gości, którzy złożyli na ręce Zarządu gratulacje, znaleźli się przedstawiciele Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei – Dyrektor Dorota Markiewicz oraz Project Manager Aleksandra Jasińska.
Po zakończeniu części oficjalnej uroczystość uświetnił występ Zespołu Mazowsze.

RK

Dodaj komentarz