Pasażer

WKD uruchamia stacjonarne automaty biletowe

Rozpoczął się montaż oraz uruchamianie stacjonarnych automatów biletowych na 28 stacjach i przystankach Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Prace potrwają do 25 sierpnia.

Pasażerowie skorzystać będą mogli docelowo z 30 takich urządzeń – po jednej sztuce na każdym z przystanków oraz po dwóch na stacji Komorów i przystanku Warszawa Raków.

– W biletomatach podróżny będzie miał możliwość zakupu wszystkich rodzajów biletów dostępnych w ofercie WKD – informuje przewoźnik. – Płatności będzie można dokonać bezgotówkowo za pomocą Karty Płatniczej, aplikacji mobilnej BLIK, jak również poprzez płatność gotówkową.

Warszawska Kolej Dojazdowa wciąż przypomina o zachowaniu szczególnych środków ostrożności w trakcie podróży. Spółka podjęła wszelkie niezbędne działania, by Pasażerowie wybierający WKD mogli przemieszczać się bezpiecznie.

W pociągach wprowadzono m.in. dodatkową dezynfekcję oraz ozonowanie pociągów, przywrócono pełny rozkład jazdy pociągów -dla bezpieczeństwa i wygody pasażerów, zakryto przyciski systemu zamykania i otwierania drzwi W pociągach, aby w ten sposób ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się wirusa. Prowadzona jest również kampania „Kolej na odpowiedzialność”, która przypomina nieustannie o zasadach higienicznych, których powinniśmy przestrzegać.

Na okres 3 miesięcy Spółka wprowadziła pilotażową usługę bezgotówkowego zakupu biletu w biletomatach zamontowanych W pociągach kursujących na linii WKD. Tym samym pociągi WKD spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa wymagane od przewoźników kolejowych, co zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo osobom korzystającym z usług przewozowych a także pracownikom spółki.

Po pierwszej fali zakażeń koronawirusem zaobserwowano powrót podróżnych do WuKaDki.

– Przywrócenie rozkładu jazdy sprzed ogłoszenia stanu pandemii to przede wszystkim odpowiedź na oczekiwania pasażerów. W związku z COVID-19 wprowadziliśmy dodatkowo wiele udogodnień zwiększających bezpieczeństwo pasażerów. Chcemy aby każdy podróżny czuł się komfortowo oraz bezpiecznie W pociągach WuKaDki. Już dziś wiemy, że liczba naszych podróżnych powoli wzrasta mimo epidemii, co bardzo cieszy  – mówi Tomasz Tretter, Dyrektor ds. handlowych WKD sp. z o.o.

Dzięki wprowadzonym zabezpieczeniom W pociągach WKD, przywróceniu pełnego rozkładu jazdy na liniach WKD, w czerwcu br. liczba podróżujących z WKD wzrosła do ponad 300 tys.