Raport z Polski Wydarzenia

Włamali się do nastawni kolejowej. Straty oszacowano na 100 tys. zł

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Przemyśla ujęli dwóch mężczyzn na gorącym uczynku kradzieży i dewastacji wyposażenia nastawni kolejowej. Wartość strat przekracza 100 tys. zł.

Zatrzymanie mężczyzn możliwe było dzięki zainstalowanej na terenie nastawni kolejowej w Pikulicach fotopułapce. Funkcjonariusze SOK, po przybyciu na miejsce zdarzenia, zauważyli wyciętą w ścianie budynku nastawni dziurę o wymiarach 120 cm x 100 cm oraz zaparkowany w pobliżu samochód marki BMW.

– Z wnętrza nastawni dochodziły odgłosy rozmowy – czytamy w relacji SOK. – Po wejściu do budynku funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy demontowali metalowe części z urządzeń stanowiących  wyposażenie nastawni. W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprawcy dokonywali kradzieży na terenie nastawni od grudnia ubiegłego roku. Straty poniesione w wyniku niniejszego procederu oszacowano na kwotę ponad 100 000 złotych.

 

Amatorami cudzego mienia okazali się dwaj mieszkańcy powiatu przemyskiego w wieku 22 i 37 lat, którzy wraz z zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi zostali przekazani do dyspozycji funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Dodaj komentarz