Tabor

Wodorowa Pesa będzie w ruchu na targach TRAKO!

Już za trzy tygodnie odbędą się kolejowe targi TRAKO. Podczas wydarzenia Pesa Bydgoszcz ponownie zaprezentuje swoją wodorową lokomotywę manewrową. Jednak tym razem pojazd będzie w ruchu.

PESA Bydgoszcz zaprezentowała lokomotywę wodorową na targach TRAKO 2021. Teraz pokaże ją na InnoTrans w Berlinie (fot. PESA Bydgoszcz)
Premierowa prezentacja wodorowej lokomotywy na targach TRAKO 2021. Fot. Pesa Bydgoszcz.

W dniach 19-22 września br. odbędą się 15. Międzynarodowe Targi TRAKO. To drugie największe targi kolejowe w Europie, podczas których miejsce ma wiele kluczowych wydarzeń dla całej branży. Bardzo ciekawą częścią wydarzenia jest wystawa taboru kolejowego.

Dwa lata temu show skradła Pesa prezentując premierowo swoją wodorową lokomotywę manewrową SM42-6Dn. W tym roku bydgoski procent ponownie pokaże swój wodorowy pojazd, jednak ta prezentacja będzie wyjątkowa. Pesa ustaliła z organizatorem targów, że lokomotywa będzie poruszać się wahadłowo na torach ekspozycyjnych. Co więcej, uczestnicy targów będą mogli przejechać się w środku kabiny maszynisty.

Przypomnijmy, że w czerwcu Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał świadectwo dopuszczenia do eksploatacji dla SM42-6Dnwięcej informacji.

Dodaj komentarz