Pasażer

“Wprowadzamy dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy”. Koleje Mazowieckie reagują na zagrożenie koronawirusem

Koleje Mazowieckie wprowadzają dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, w funkcjonowaniu Punktu Rzeczy Znalezionych oraz kas biletowych.

Od 17 marca część kas biletowych KM zostanie zamknięta, w związku z tym zachęcamy do zakupu biletów za pośrednictwem kanałów bezgotówkowych, np. za pośrednictwem telefonu komórkowego czy przez Internet.

Od 18 marca do 25 marca zostaną wprowadzone dodatkowe zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich. Rozkład jazdy będzie zbliżony do obowiązującego w soboty, niedziele i święta. Pozostanie jednak większość pociągów przyspieszonych, tak by umożliwić podróż do pracy i powrót do domu.

Koleje Mazowieckie do odwołania wprowadzają także ograniczenie w funkcjonowaniu Punktu Rzeczy Znalezionych – przedmioty znalezione trafią do Punktu, jednak ich wydawanie zostaje czasowo zawieszone.

– Ze względu na wyznaczenie tzw. stref 0 w pociągach prosimy Podróżnych o niekierowanie się na początek i na koniec składów – ze względów bezpieczeństwa zostały one wyłączone z użytku Podróżnych – czytamy w przesłanym komunikacie.

 

Szczegółowe informacje na temat zmian znajdą Państwo tutaj: