Inwestycje Wydarzenia

Wracają bezpośrednie połączenia z Przeworska do Stalowej Woli i Lublina

Od niedzieli 13 czerwca na trasę z Przeworska do Stalowej Woli i Lublina wracają połączenia bezpośrednie. PKP PLK kończą prace remontowe na odcinkach między Przeworskiem i Grodziskiem Dolnym oraz Leżajskiem i Nową Sarzyną. Inwestycja kosztuje 11 mln zł.

Fot. Anna Mleczko / PKP PLK

Sprawne, bezpieczne i bezpośrednie podróże zapewni m.in. wykonany remont torów i przejazdów kolejowo-drogowych. Na trasie pojawi się 8 pociągów regionalnych oraz 10 dalekobieżnych (Przemyśl-Warszawa, Rzeszów-Szczecin, Lublin-Wrocław). Z trasy dogodniej skorzystają również pociągi towarowe.

Na jednotorowym odcinku Przeworsk Gorliczyna – Grodzisko Dolne przebudowano przepusty, wymieniono szyny i podkłady oraz wykonano niezbędne prace torowe. Na dwutorowym odcinku Leżajsk – Nowa Sarzyna remont objął 4 km toru. Sprawny przejazd pociągów zapewni wyremontowany most w Jelnej nad rzeką Malinianką.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym przebudowano przejazdy kolejowo-drogowe. Na czterech skrzyżowaniach – w Jelnej, Tryńczy oraz w Przeworsku, będzie lepszy stan jezdni i toru. Kierowcy płynnie przejadą przez tory.

Fot. Maciej Mirek / PKP PLK

Prace na trasie Przeworsk – Nowa Sarzyna od 19 kwietnia do 13 czerwca wymagały wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej. Zmiany przewidziano i uwzględniono w rozkładzie jazdy. Niektóre roboty – zgodnie z planem, będą wykonane do 31 lipca br. bez wpływu na kursowanie pociągów. Na zadanie, Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły 11 mln zł.