Raport z Polski Wydarzenia

Wrak pociągu DB Regio wraca do Niemiec

Wrak składu DB Regio, który pod koniec lipca brał udział w wypadku na przejeździe kolejowym w Kołbaskowie, został załadowany na platformy transportowe. Pojazd przez dwa miesiące znajdował się na pobliskim terenie zielonym, stając się lokalną atrakcją i obiektem dewastacji.

Wrak pociągu DB Regio wraca do Niemiec
Fot. Piotr Tuzimek / Oficer Prasowy KP PSP w Policach / Twitter

Do wypadku, w skutek którego uszkodzony został skład DB Regio, doszło 29 lipca. Tuż przed nadjeżdżający pociąg relacji SzczecinBerlin wjechał samochód ciężarowy. Doszło do zderzenia, w wyniku czego wykoleiły się dwa wagony.

Po zdarzeniu ze składu wypompowano paliwo oraz wymontowano elementy, które można będzie wykorzystać przy innych pojazdach przewoźnika. Pojazdem zainteresowali się jednak wandale, umieszczając na nim swoje graffiti.

Wandale niszczą wagony wykolejonego pod Kołbaskowem składu DB

W środę 29 września podjęto działania, skutkujące wywiezieniem zalegającego wraku pociągu DB Regio z okolic miejsca wypadku. Akcja załadunku na platformy transportowe rozpoczęła się rano. W ramach działań podniesiono i przetransportowano dwa wagony pasażerskie i jeden silnikowy.

Transport rozpoczął się w czwartek. Platformy o długości ponad 20 metrów nie wjadą jednak na autostradę SzczecinBerlin, prowadzone są tam bowiem prace remontowe, które znacznie utrudniłyby przejazd.