Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

Wrocław: tramwaje wracają na Biskupin [ZDJĘCIA]

MPK Wrocław otwiera wyremontowane torowisko w ciągu ulicy Olszewskiego. Nowe tory biegną od byłej zajezdni Dąbie, aż do pętli Biskupin. To niespełna 2-kilometrowy odcinek, po którym teraz przejazd będzie bezpieczniejszy i szybszy.

Fot. MPK Wrocław

Tramwaje docelowo mają się tam poruszać z prędkością do 50 km/h. Przed remontem, z uwagi na zły stan torów, nie mogły jeździć tak szybko. 

– Dziś kończymy bardzo ważną i złożoną inwestycję, ale na tym nie poprzestajemy. Już jutro ruszamy z pracami przy wymianie rozjazdów na ulicy Piotra Skargi – przy skrzyżowaniu z ulicą Teatralną i z ulicą Oławską. A przecież równolegle prowadzone są dwie wielkie inwestycje: na Nowym Dworze i Popowicach. TORYwolucja trwa, ale przed nami jeszcze dużo pracy – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. 

 

Mieszkańcy pojadą nowymi torami już 1 maja. Na trasy do pętli Biskupin wrócą dobrze nam znane tramwaje linii 1, 2, 4 i 10.

– To bardzo ważna trasa nie tylko dla mieszkańców Biskupina, do których i ja z dumą się zaliczam, ale i studentów, turystów czy spacerowiczów chcących korzystać z niezwykłych uroków Wielkiej Wyspy. To była trudna inwestycja, które wiele nas nauczyła – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder –  TORYwolucja się rozwija. Dziś kończymy jeden remont, jutro zaczynamy działać w kolejnych miejscach.

 

Czytaj dalej >