Pasażer Tramwaje

Wrocławscy kibice zapowiadają przystanek “Stadion Wrocław” [FILM]

MPK Wrocław zaprezentował nową zapowiedź przystanku komunikacji miejskiej – Stadion Wrocław. Pasażerów przewoźnika zapraszają sami kibice miejskiej drużyny. Podobnych, nietypowych zapowiedzi, jest więcej – o przystanku ZOO informuje lew z gromadą 13 innych zwierząt, o Uniwersytecie Wrocławskim – prof. Jan Miodek, a o teatrze Capitol śpiewający aktorzy tej instytucji.

Fot. MPK Wrocław

Na początek rozpoczętego nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy wrocławski przewoźnik postanowił przypomnieć mieszkańcom miasta o tym, że znów można chodzić na mecze. Przestrzegając zaleceń sanitarnych możemy wspólnie przeżywać sportowe emocje na stadionie w bezpieczny sposób. Jak żartują w MPK zapowiedź w tramwaju tak zmotywowała wrocławskich piłkarzy, ze pokonali u siebie Piasta Gliwice 2:0 i po pierwszej kolejce prowadzą w ligowej tabeli.

– Wielu naszych motorniczych i kierowców to zagorzali kibice wrocławskiego sportu, w tym gronie spora grupa to fani Śląska Wrocław – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK. – To my dowozimy specjalnym busem kibiców niepełnosprawnych na stadion, a w dni meczowe jeździmy z flagami Śląska, przypominając mieszkańcom Wrocławia, że warto wesprzeć swoją drużynę. Teraz chcemy też na co dzień przypominać, gdzie bije jedno ze sportowych serc Wrocławia.

 

W tramwajach i autobusach na przystankach zarówno od strony Królewieckiej, jak i Lotniczej teraz obok nazwy Stadion Wrocław czytanej przez lektora usłyszymy również kibiców Śląska bijących rytmicznie brawo swojej drużynie i dopingujących śpiewem: -„heeej Śląsk

– Mogliśmy poprosić któregoś z naszych piłkarzy, by zamienił się w lektora zapowiadającego przystanek, ale ważniejsi są w tym wypadku nasi oddani kibice – opowiada Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław. Dlatego to właśnie oni, zbiorowo – bo w nagraniu wykorzystaliśmy aż 300 głosów – informują wszystkich, że trzeba tu wysiąść, by wspomóc wrocławską drużynę.

 

Charakterystyczny zaśpiew kibiców tylko w niektóre wyjątkowe dni zastąpią inne dźwięki.

Koronawirus pokrzyżował nasze plany imprez i koncertów w tym roku. Ale gdy tylko będzie taka możliwość, będziemy na Stadionie Wrocław organizować duże wydarzenia kulturalne w tym koncerty. Wtedy w zapowiedzi przystanku fanów Śląska zastąpi gwiazda, która potem pojawi się na stadionie – chcemy w ten sposób podpowiadać wrocławianom, że warto przyjść na Stadion Wrocław na zbliżający się koncert – w tym roku planowaliśmy Dawida Podsiadłę i Kings of Lion – trzymamy kciuki, więc by w przyszłym roku tych artystów usłyszeć w jinglu w pojazdach MPK.

 

Śpiewne zapowiedzi fanów Śląska przy stadionie będzie można usłyszeć zarówno w autobusach jak i tramwajach mających pętle przy obiekcie jak i przejeżdżających dalej np. w kierunku Maślic czy Leśnicy.

 

Dodaj komentarz