global Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Wspólnota Białoruskich Kolejarzy opublikowała listę hańby

Opublikowano listę z nazwiskami kolejarzy białoruskich, którzy wspierają rosyjskiego najeźdźcę w ataku na Ukrainę. Listę hańby opublikowała Wspólnota Białoruskich Kolejarzy (WBK). Tym samym ci kolejarze pośrednio wspierają rosyjskie zbrodnie wojenne.

Fot. mil.in.ua
Fot. mil.in.ua

Wspólnota Białoruskich Kolejarzy:

– Publikacja listy hańby skierowana jest do osób, które bezpośrednio sprowadzają śmierć na Ukrainę. Tak, do was, do drużyn trakcyjnych, którzy przewozili, przewożą i nie zamierzają zaprzestać swojego udziału w transporcie sprzętu wojskowego, broni i amunicji z terytorium Rosji na południowe granice Białorusi!

 

WBK prowadzi wojnę na kolei na terytorium Białorusi. Sabotując transport, niszcząc infrastrukturę starają się utrudnić ruch pociągów w kierunku Ukrainy. Działania te spotykają się z prześladowaniami ze strony służb podległych i posłusznych Łukaszence.

Przypomnijmy, że od momentu wybuchu wojny znaczna część kolejarzy białoruskich odmawiała podejmowania się służby, w trakcie której mieli oni odpowiadać za transport sprzętu wojskowego na południe Białorusi. Spora część jednak nie zawiesiła i nie sabotuje współpracy.

Wspólnota Białoruskich Kolejarzy:

Pomoc w zbrodni popełnionej przez Rosję na Ukrainie to absolutnie równoważne okrucieństwo! W tej sytuacji nie możesz ukryć się za zwrotem: „po prostu wykonuję swoją pracę!” Setki niewinnych istnień, pokojowo nastawionych Ukraińców stoją za każdym rosyjskim wagonem, który przejechał przez Białoruś, który został przez was przetransportowany.

 

WBK, dzięki współpracy z białoruskimi Cyberpartyzantami, jest w posiadaniu dokumentów związanych z wojskowymi transportami, które kierowane są przez Białoruś. Dzięki temu posiada daty, numery pociągów oraz dane personelu zaangażowanego w transport- tak maszynistów jak i personelu pomocniczego.

Wspólnota Białoruskich Kolejarzy:

– Tak więc identyfikacja osób zamieszanych w zbrodnię wojenną staje się po prostu kwestią czasu. Każdy zbrodniarz wojenny otrzyma karę, na jaką zasługuje.

Dodaj komentarz