Aktualności

Wspólny bilet połączył kolejnych przewoźników

Koleje Śląskie i Małopolskie dołączyły do ogólnopolskiego programu „Wspólny Bilet”. Pasażerowie wybierający się w trasy z przesiadkami, które obejmują swoim zasięgiem Śląsk i Małopolskie, nie muszą już martwić się o poszczególne bilety. Łącznie program skupia już ośmiu przewoźników.

Oferta, z której od grudnia 2018 r., mogą korzystać pasażerowie jest bardzo atrakcyjna. Przekłada się na realne oszczędności czasu i pieniędzy. Po zaplanowaniu skomplikowanej podróży, w jednym okienku można kupić bilet razem z planem uwzględniającym wszystkie szczegóły przejazdu. Wspólny bilet to nowa taryfa o charakterze degresywnym, czyli zgodna ze zasadą: „im dalej jedziesz, tym mniej płacisz za kolejne kilometry pokonywanej trasy”.
O samej idei takiego rozwiązania mówiło się od lat, a jej finalizacja pokazuje jak wielki potencjał posiada polska branża kolejowa.

Wiceminister Infrastruktury, Andrzej Bittel powiedział:
Podróżni oczekują od przewoźników nie tylko nowoczesnych i dobrze wyposażonych pociągów, lecz także rozwiązań podnoszących jakość usług kolejowych i przyjaznej, dobrze skonstruowanej oferty.

MD

Dodaj komentarz