Pasażer Wydarzenia

WuKaDka zaprasza na wiosenne wyprawy

Pierwszego dnia wiosny Warszawska Kolej Dojazdowa zaprasza do szukania jej śladów. WuKaDka przygotowała mapki z trasami rowerowymi oraz trasami pieszymi, które zaprowadzą do najpiękniejszych miejsc znajdujących się wokół jej linii.

Warszawska Kolej Dojazdowa inauguruje akcję "Obudź w sobie podróżnika"
Warszawska Kolej Dojazdowa inauguruje akcję “Obudź w sobie podróżnika”

WKD zwraca uwagę, że wiosenny czas sprzyja podróżom nie tylko tym codziennym do pracy i szkoły, ale również tym rekreacyjnym. Wcale nie trzeba wybierać się na daleką wyprawę, aby wypocząć blisko natury, odkrywać interesujące historie, tajemnicze miejsca lub spędzić czas na sportowo czy z pupilem.

Mikrowyprawy na złapanie wiosennego słońca i oddechu

Pasażerowie WuKaDki wyposażeni w bilet kolejowy mają w swoim zasięgu miasta ogrody takie jak: Milanówek, Podkowa Leśna, Komorów (w których dodatkowo można poszukać historii związanej z EKD/WKD) czy urokliwe miejscowości np. Adamowizna, Owczarnia, czy Otrębusy położone niedaleko linii kolejowej oferują mnóstwo możliwości różnych form wypoczynku.

Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD, powiedział:

WuKaDka zachęca do aktywnego spędzania wiosennego czasu wolnego. Jeśli ktoś nie wie, gdzie się wybrać, może skorzystać z naszych podpowiedzi znajdujących się w mapkach turystycznych przygotowanych wspólnie z MROT-em. A we wszystkie te miejsca, od których warto rozpocząć wycieczkę, niezawodnie dowiezie Was jak zawsze kolejka WKD.