Wydarzenia

#WybieramZbiorKom – ruszyła akcja promująca transport zbiorowy

Wystartowała ogólnopolska kampania społeczna #WybieramZbiorKom promująca transport zbiorowy popierana przez przedstawicieli różnych klubów parlamentarnych!

W połowie czerwca w Sejmie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca start ogólnopolskiej kampanii społecznej #WybieramZbiorKom, której pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Wykluczenie Transportowe. Wszyscy zaproszeni goście będący przedstawicielami różnych klubów parlamentarnych byli zgodni- wizerunek transportu zbiorowego w dobie pandemii został nadszarpnięty i wymaga szybkiej odbudowy. Posłowie zachęcali do korzystania z komunikacji zbiorowej.

-Od marca 2020 roku czyli od początku pandemii Covid-19 w Polsce sektor transportu zbiorowego odnotowuje drastyczne spadki w przewozach pasażerskich. Stąd, nie mogąc pozostawać obojętnym na to postępujące zjawisko, postanowiliśmy jak najszybciej stworzyć ogólnopolską kampanię społeczną #WybieramZbiorKom. Cel jest jeden, odbudować wizerunek transportu publicznego. Mamy nadzieję, że przy wsparciu różnych środowisk uda nam się dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, a co za tym idzie- zachęcić do podróżowania ZbiorKomem – podsumowuje Iwona Budych, Prezes Stowarzyszenia Wykluczenie Transportowe.

 

Stowarzyszenie na dedykowanej kampanii stronie internetowej www.wybieramzbiorkom.org zamieściło petycję #WybieramZbiorKom, która już w pierwszym dniu kampanii otrzymała wiele podpisów poparcia.

-Najlepsze nawet inwestycje, rozwój infrastruktury, programy wspierające rozwój transportu nie zadziałają, jeżeli nie będzie pasażerów. One są po to, aby wszystkim Polakom szybciej, sprawniej podróżowało się po swoim mieście, powiecie czy też po całym kraju – powiedział Marcin Horała, Wiceminister Infrastruktury.

 

Natomiast Posłanka Paulina Matysiak, podkreśliła, że przy zachowaniu należytych środków ostrożności podróżowanie transportem publicznym jest bezpieczne, a sama chętnie korzysta z komunikacji zbiorowej.

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogusław Liberadzki objęli patronatem honorowym kampanię #WybieramZbiorKom, która potrwa aż do końca 2021 roku. W kolejnych miesiącach zaplanowane są różne wydarzenia promujące ZbiorKom, a na kanałach społecznościowych można na bieżąco śledzić podejmowane działania.

Wydarzeniu patronuje Raport Kolejowy.

Dodaj komentarz