Pasażer

Wybierz kolej i bezpiecznie dojedź do wakacyjnego celu

Podróż pociągiem na wakacyjny wypoczynek wciąż cieszy się dużą popularnością. Za wyborem kolei przemawia krótki czas przejazdu, brak korków i bezpieczne warunki podróżowania. W dobie pandemii COVID-19, Podróż pociągiem nadal pozostaje doskonałą i bezpieczną alternatywą wobec przejazdu samochodem.

Z tygodnia na tydzień na torach pojawia się coraz więcej pociągów, wcześniej wyłączonych z eksploatowania z powodu pandemii koronawirusa. Wracają także połączenia międzynarodowe i oferta usług gastronomicznych oraz sypialnych.

Koleją ponownie można dojechać do wielu miejscowości turystycznych. Część spółek kolejowych ma w swoich taryfach wiele atrakcyjnych ofert umożliwiających zakup biletów w niższych cenach, dzięki którym na upragniony urlop możemy pojechać nie tylko wygodnie, ale i tanio.

– W tym roku większość osób z pewnością wybierze urlop w kraju. Mam nadzieję, że wszystkie działania podjęte przez przewoźników przekonają pasażerów do ponownego wyboru kolei jako bezpiecznego środka transportu na upragniony wyjazd wakacyjny. Wysokie zasady bezpieczeństwa, nowoczesne rozwiązania umożliwiające planowanie podróży bez wychodzenia z domu  oraz komfortowe warunki podróży to najlepszy początek wakacyjnej przygody, dlatego jestem przekonany, że w te wakacje statystyki przewozowe będą równie wysokie jak w minionych latach – mówi dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.