Przewozy towarowe

“Wyniki nie są zaskoczeniem”. Spółka PKP Cargo podsumowała kwiecień

W kwietniu 2020 r. przewozy towarowe odnotowały kolejne spadki masy ładunków i pracy przewozowej. Jak informuje Urząd Transportu Kolejowego i GUS, miało to bezpośredni związek z pandemią – osłabnięciem polskiej i światowej gospodarki.

W pierwszych czterech miesiącach roku pociągi Grupy PKP Cargo przewozły w sumie 26,8 mln ton ładunków. W porównaniu r/r to spadek o 21,8 proc. Wykonana praca przewozowa w tym czasie wyniosła 6,8 mld tkm. Spadek r/r wyniósł 21,3 proc.

Na krajowym rynku Grupa PKP Cargo przewiozła w kwietniu 6,1 mln ton towarów, co daje spadek rzędu 27,1 proc (r/r). Praca przewozowa wyniosła 1,5 mld tkm, dając spadek o 27 proc. (r/r).

– Te wyniki nie są dla nas zaskoczeniem, bo wszyscy widzimy co się wokół nas dzieje w związku z epidemią koronawirusa. Zerwanie łańcuchów dostaw oraz kryzys dotknął całą gospodarkę polską, ale również europejską i światową – mówi Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A.

 

Grupa PKP CARGO odnotowała jednak w kwietniu br. zwiększone miesiąc do miesiąca przewozy intermodalne (+5,9 proc.).

– To jest kolejny dowód na słuszność naszej strategii, aby przekształcać PKP CARGO z przewoźnika dla przemysłu ciężkiego w europejskiego operatora logistycznego, czego ważnym składnikiem jest wzrost przewozów intermodalnych– podkreśla Czesław Warsewicz.

Dodaj komentarz