Wydarzenia

Wyróżnienie dla Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

24 kwietnia b.r. Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei wespół z Katedrą Transportu Kolejowego Politechniki Śląskiej zorganizowała forum pt. „Cele i zadania kształcenia dla przemysłu kolejowego w Polsce”.

Wydarzenie zakończyło uroczyste przekazanie na ręce Adama Musiała, dyrektora generalnego Polskiej Izby Kolei, dyplomu oraz podziękowań od Politechniki Śląskiej za współpracę na rzecz rozwoju branży kolejowej i wkład w proces edukacyjny przyszłych kadr inżynierskich.

Politechnika Śląska doceniła działania Izby ukierunkowane na wspieranie studentów oraz promowanie nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań dla kolei. Do tej pory, poza samym forum, Politechnika i Izba zorganizowały wspólnie m.in. dwa konkursy dla studentów – pierwszy wygrał Jurand Nowak i jego pomysł na nowatorski system informacji pasażerskiej, laureatem drugiego został Mateusz Łupierz, który podczas forum przedstawił prezentację pt. „Który EZT jest twoim zdaniem najlepszy?”. Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei już teraz planuje kolejne konkursy i akcje wspierające rozwój naukowy rodzimego przemysłu kolejowego.

Dodaj komentarz