Inwestycje Tramwaje

Wzdłuż Pola Mokotowskiego pojedzie tramwaj

Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na zaprojektowanie trasy tramwajowej wzdłuż Pola Mokotowskiego. Inwestycja połączy Ochotę i Mokotów. Wykonawcą będzie firma Databout, kontrakt opiewa na kwotę 4 mln 34 tys. zł brutto.

Fot. Muri - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42006813
Fot. Muri – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42006813

Warszawski przewoźnik miejski zaplanował już przebieg torów. Nowa linia prowadzić będzie z pętli tramwajowej przy ul. Banacha, przez Rostafińskich i Boboli, gdzie połączy się z istniejącymi torami przy ul. Rakowieckiej.

– To element magistrali tramwajowej Wola – Wilanów, nowej 20-km trasy tramwajowej przez dworzec zachodni, Ochotę i Mokotów – informują Tramwaje Warszawskie.

 

Warszawiacy pojadą tramwajem do Wilanowa

Spółka rozpoczęła już budowę innego fragmentu tego połączeniatramwaju do Wilanowa. Inwestycja wzdłuż Pola Mokotowskiego przyniesie także inne zmiany. Przebudowę przejdzie obecne torowisko na ul. Banacha, pętla tramwajowa oraz tory na ul. Rakowieckiej.

W ramach zaplanowanych prac, powstanie ok. 1,5 km nowych torów. Tyle samo zostanie przebudowanych. Tramwaje Warszawskie zaplanowały także nowe przystanki przy skrzyżowaniu Banacha ze Żwirki i Wigury.

Zamówienie jest podzielone na trzy fazy – informują Tramwaje Warszawskie. – Pierwsza będzie polegała na przygotowaniu dokumentacji środowiskowej. Kolejne to opracowanie projektu budowlanego. Ostatni to wsparcie techniczne na etapie postępowania przetargowego na roboty budowlane i nadzór podczas samej inwestycji. Wykonawca będzie musiał też uzyskać wszelkie decyzje administracyjne, umożliwiające rozpoczęcie i realizacje robót budowlanych. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na budowę nowej trasy tramwajowej. Wstępny plan zakłada budowę tej trasy do 2029 roku.

 

Wykonawcą będzie firma Databout. Umowa opiewa na kwotę 4 mln 34 tys. zł brutto.

To nie jedyna inwestycja tramwajowa w stolicy. Kilka dni temu pisaliśmy o rozpoczęciu prac przy budowie linii tramwajowej do Wilanowa.

Dodaj komentarz